Haber

Kuşadası Üniversitesi Öğrencilerine Eğitim Desteği Sağlandı

Üniversite öğrencilerine eğitim desteği sağlamak amacıyla düzenlenen Açık Su Yüzme Şampiyonası’na bu yıl da Kuşadası ev sahipliği yaptı.

Açık Su Yüzme Şampiyonası Kuşadası Belediyesi’nin desteğiyle üçüncü kez Kuşadası’nda düzenlendi. Dünyaca ünlü Mavi Bayraklı plaj Kadınlar Denizi’nde üniversite öğrencilerine eğitim desteği sağlamak amacıyla düzenlenen şampiyonaya Türkiye’nin dört bir yanından amatör ve profesyonel yaklaşık 213 sporcu katıldı. Yarışma 1500-3000 metre ve bayrak yarışı kategorilerinde gerçekleşti.

Yarışma öncesinde İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarında hayatını kaybeden çocuklar ve yüzücüler anısına açık denize siyah çelenk bırakıldı ve saygı duruşunda bulunuldu. Ardından başlayan yarışta güvenlik amacıyla AKUT Su Arama Kurtarma Timi ile Sahil Güvenlik İstasyon Komutanlığı’na bağlı 9 kişilik dalış ekibi botlarıyla yüzücülere denizde eşlik etti. Koşuda başarılı olan sporculara ödülleri Kuşadası Belediye Başkan Yardımcısı Seyfi Seyhan Süvari ve diğer protokol üyeleri tarafından verildi. – AYDIN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu