Ekonomi

TeraWulf Mart 2024 Üretim ve Faaliyetlerine İlişkin Güncellemeleri Açıkladı

TeraWulf Inc. (Nasdaq: WULF) bugün Mart 2024 için denetlenmemiş bir aylık üretim ve operasyon güncellemesi sağladı.

Mart 2024 Üretim ve Operasyonlarda Öne Çıkan Noktalar

  • Mart ayında 379 bitcoin çıkarıldı ve günlük ortalama üretim oranı 12,2 bitcoin oldu.
  • Elektrik maliyeti, Mart ayında çıkarılan bitcoin başına ortalama 13.798 $ veya kilovat-saat başına yaklaşık 0,035 $ olarak gerçekleşmiştir; beklenen talep yanıt programlarından veya yan hizmet işlemlerinden elde edilen mali getiriler hariçtir.
  • Madencilik için kurulu işlem gücü, esas olarak yaklaşık 1.000 eski madencilik makinesinin S19k Pro madencilik makineleri ile değiştirilmesi nedeniyle Mart ayı sonunda bir önceki aya göre artarak saniyede 8 exahash’e yükseldi.
  • Nisan ayının başında, Lake Mariner tesisinde eski maden makinelerinin yerini alacak ve maden makinesi filosunu genişletecek 3.000 S19k Pro maden makinesinin daha teslim edilmesi ve faaliyete geçmesi beklenmektedir.
TemelMetrikler1Mart 2024Şubat 2024
Mariner Gölü’nde Bitcoin Çıkarıldı290276
Nautilus2’de Çıkarılan Bitcoinler8988
Çıkarılan Bitcoin Başına Piyasa Değeri3$67,354$49,080
Çıkarılan Bitcoin Başına Elektrik Maliyeti$13,798$13,968
Madencilik için Ortalama İşletim Hesaplama Gücü (saniye başına exahash) 47.67.5

Yönetim Yorumu

TeraWulf Operasyonlardan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Sean Farrell, “Lake Mariner, eski maden makinelerini değiştirmenin yanı sıra, Mart ayında maden ekipmanlarımızın önemli bir kısmında üçüncü taraf yazılımları uyguladı ve ilk sonuçlar verimlilikte potansiyel %10’luk bir iyileşmeye işaret ediyor” dedi.

Farrell sözlerine şöyle devam etti: “Ayrıca Lake Mariner, talebe yanıt girişimlerine aktif olarak katılmaya devam ediyor. New York Bağımsız Sistem Operatörü İşletme Rezervi programındaki uygun kapasiteyi kısa süre önce genişletmemiz, operasyonel verimlilik ve kaynak yönetimine yönelik süregelen taahhüdümüzü yansıtmaktadır.”

Üretim ve Operasyon Güncellemesi

Operasyonel altyapı kapasitesi Lake Mariner’da 160 megawatt ve Nautilus Cryptomine’da 50 megawatt’tan oluşmakta ve Mart sonu itibariyle saniyede 8 exahash’lık toplam birleşik madencilik bilgi işlem gücüne yol açmaktadır. Talebe yanıt girişimlerine proaktif katılım, performansı optimize etme çabaları ve düzenli bakım prosedürleri sayesinde madencilik tesisleri ortalama olarak nominal nominal kapasitelerinin %95’inde çalışmıştır.

Mariner Gölü’nde ilave 35 megavat sağlayacak olan Bina 4’ün inşaatı planlandığı gibi ilerliyor ve 2024 ortasına kadar tamamlanması bekleniyor. Bu genişlemenin TeraWulf’un toplam operasyonel kapasitesini saniyede yaklaşık 10 exahash’a çıkarması beklenmektedir.

Şirket daha önce Lake Mariner sahasında potansiyel bir büyük ölçekli, yüksek performanslı bilgi işlem projesi arayışında olduğunu duyurmuş ve binlerce yeni nesil grafik işlem birimine ev sahipliği yapabilecek 2 megawatt’lık bir başlangıç güç bloğu taahhüt etmişti.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla bilgi için Hüküm ve Koşullarımıza bakınız.

haber-saruhanli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu