Teknoloji

Steam’deki Oyunlar Artık Satın Almadan Önce Ücretsiz Olarak Denenebilir

Steam, demolar dışında oyunları satın almadan deneyebileceğimiz yeni bir sistemi uygulamaya hazırlanıyor. Bundan sonra bazen binlerce TL’ye mal olan bu oyunları satın almadan önce sınırlı bir süre için deneme şansımız olacak.

“Steam zaten 2 saat oyun oynadıktan sonra geri ödeme sunuyor, fark nedir?” Hemen söyleyelim.

Bundan önce Steam’deki kullanıcılar, yalnızca satın aldıkları oyunları deneyebiliyor ve oyun sürelerinin 2 saati geçmemesi durumunda iade sürecini başlatabiliyordu. Yüzlerce liraya mal olan oyunları alıp bir de üstüne para iadesi beklemeyi gerektirdiği için bu durum beyhudeydi.

Bundan sonra böyle bir işleme gerek kalmayacaktır. Steam’in yeni ücretsiz oyun deneme sistemi ile oyunlar satın alınmadan denenebilir.

Bazı oyunlar artık Steam’de ücretsiz denemeler sunacak. Tek yapmamız gereken oyun sayfasına gidip deneme sürecini başlatmak.

Sistemin temelleri daha önce Dead Space Remake ile atılmıştı.

Oyunculara bir buçuk saat boyunca oyunu deneme fırsatı sunan Dead Space Remake, bu süre zarfında oyuncuyu tamamen oyun içinde bırakarak keşfetme fırsatı sunmuştu.

Steam’in ücretsiz oyun deneme özelliği kapsamında hangi oyunların yer alacağı şimdilik belirsizliğini koruyor.

Pek çok bağımsız oyun zaten oldukça kısa ömürlü olduğundan, bu özelliğin her oyun için geçerli olacağını düşünmek gerçekçi değil. Geliştiricilerin iradesine bırakılması büyük oranda beklenen sistem, yine de oyuncuları memnun edecek gibi görünüyor.

huyuk-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu